Aktualności
"Informacja dyrektora przedszkola w sprawie sporu zbiorowego i ewentualnego strajku nauczycieli"
Data: 2019-04-04
Godzina: 23:45
Liczba wyświetleń: 348
Zawiadomienie dla rodziców/opiekunów prawnych

Szanowni Rodzice/Prawni opiekunowie dzieci/uczniów.
Zgodnie z zapisami ustawowymi organizacja związkowa poinformowała mnie o rozpoczęciu strajku w Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza w Malborku w dniu 8 kwietnia 2019r.
W związku z powyższym, może wystąpić sytuacja braku możliwości zapewnienia prawidłowej organizacji pracy placówki. Ostateczna informacja o liczbie strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty będzie znana dopiero w dniu strajku.  W tej nieprzewidzianej sytuacji na dzień dzisiejszy tylko dyrektor będzie mógł sprawować opiekę nad dziećmi w placówce w formie zajęć opiekuńczych (bez wyżywienia). Oznacza to,  że będzie mógł zapewnić ją tylko  dzieciom/uczniom, którym rodzice/prawni opiekunowie sami nie są w stanie jej zapewnić. Trzeba liczyć się także z koniecznością zawieszenia zajęć na czas oznaczony przez dyrektora placówki w sytuacji przystąpienia do strajku wszystkich pracowników. Pozostaję do Państwa dyspozycji w razie pytań.

WASZE KOMENTARZE (0)

Pseudonim: